Remont kuchni. Biała cegła - tak, czy nie?

Uwielbiam drobne modyfikacje wystroju, które nie są kosztowne, a w prosty sposób odmieniają wnętrze. W poście o dodatkach, będących najszybszą metodą na wizualne odświeżenie mieszkania, prezentowałam kilka drobiazgów, którymi osiągniemy ciekawy efekt bez obciążania domowego budżetu. Niestety zdarza się, że zmiana dekoracji nie wystarcza. Tak też jest z naszą kuchnią, która domaga się większych nakładów finansowych.
Dlatego stało się - remont kuchni zaplanowany. Pomysł, który jeszcze kilka miesięcy temu błąkał się jedynie w głowie, nabiera realnych kształtów.
Muszę się przyznać, że jestem osobą niecierpliwą, dlatego robię wszystko, by wstępne projekty doprowadzić do finału w jak najkrótszym czasie. Nie inaczej było z remontem naszej kuchni. Co prawda początkowe założenia nijak się mają do ostatecznych szkiców, ponieważ w między czasie pojawiło się mnóstwo wątpliwości.

Remont kuchni. Biała cegła - tak, czy nie?

Zdjęcie powyżej pochodzi z Magazynu Westwing, gdzie znajdziecie mnóstwo wnętrzarskich inspiracji,  i znalazło się tu nie przez przypadek. 

Gdy w domu pojawiły się pierwsze, nieśmiałe rozmowy dotyczące remontu kuchni, pierwszą myślą była ściana z białej cegły. Ten trend szalenie nam się podoba i chcieliśmy go przenieść do naszego wnętrza. Długo trzymaliśmy się tej wersji, zaczęły się nawet pierwsze przymiarki, szukanie inspiracji na aranżację w tym stylu, wstępne poszukiwania w sklepach budowlanych. Prawdę mówiąc nakręciliśmy się do tego stopnia, że opcja z białą cegłą wydawała się przesądzona. Uznaliśmy, że będzie to ciekawy i stosunkowo niedrogi pomysł na odświeżenie kuchni, która wręcz prosi się o niewielką modernizację. W planach było zerwanie tapety zdobiącej jedną ze ścian i zastąpienie jej cegłą. Przed monitorem komputera spędzałam długie godziny, przeglądałam kolejne strony, blogi i magazyny wnętrzarskie.
W związku z wakacyjnymi rozjazdami postanowiliśmy przełożyć remont na wczesną jesień. W międzyczasie pojawiły się jednak wątpliwości...

Tu pytanie do Was. Może któraś z moich Czytelniczek posiada w swoim domu takie ceglane wykończenie i będzie umiała odpowiedzieć mi na pytanie odnośnie sposobów na utrzymanie jej w czystości. Wiem, że biała cegła jest bardzo popularna i jeśli nie u Was, to być może u kogoś ze znajomych spotkałyście taką aranżację. 

Największe wątpliwości budzi jej praktyczność. Biała cegła pięknie wygląda w salonie lub jako niewielki element zdobiący inne pomieszczenia. Szukając inspiracji widziałam ją jako wykończenie jednej z kuchennych ścian i totalnie oczarowało mnie to, jak wyglądała całościowo,  ale zastanawiam się, czy pogoń za marzeniami nie okaże się strzałem w stopę. Kuchnia to miejsce, w którym oprócz kurzu zbierają się też typowo kuchenne opary, stąd moje wątpliwości. Nie chciałabym  za kilka miesięcy kląć w duchu i złorzeczyć na swój wybór.

Remont kuchni wiąże się z większymi wydatkami, niż drobne modyfikacje wystroju, dlatego staram się, by był starannie zaplanowany. Jeśli posiadacie wiedzę, która mogłaby ułatwić nam podjęcie ostatecznej decyzji, będę wdzięczna za wszelkie wskazówki. Ja, prawdę mówiąc, mam taki mętlik w głowie, że nie umiem się zdecydować.Będzie mi bardzo miło, jeśli udostępnicie wpis dalej, korzystając z przycisków poniżej. Każda opinia i rada jest dla mnie na wagę złota :). Dziekuję!IVONA

Spodobał Ci się ten tekst? Pozostańmy proszę w kontakcie: zostaw komentarz, daj lajka lub udostępnij swoim znajomym.
Jeśli chcesz być na bieżąco, zaobserwuj blog poprzez Bloglovin, możesz także kliknąć w gadżet Obserwatorzy.
Więcej o mnie dowiesz się na Instagramie.
Dziękuję, że jesteś i do zobaczenia!

    Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuje za wszystkie komentarze:)

Aby nasza dyskusja miała sens, na Wasze pytania odpowiadam pod postem.
Jednocześnie informuję, że komentarze oparte tylko i wyłącznie na spamie, będą usuwane.

Pozdrawiam serdecznie:)